Zóna pohodlí versus úspěch

K tomu aby se člověk mohl stát úspěšným je potřeba opustit tzv. zónu pohodlí jež prosazuje spoluzakladatel společnosti Google – Sergej Brin. Zónu pohodlí můžeme specifikovat jako prostor, ve kterém nejsme sice tolik spokojeni ale pro odholádní ke změně si nacházíme důvody proč nakonec ke změně nedojde, dojdeme vlastně k názoru, že nám to „ke štěstí“ stačí.

V zásadě jde o to, že pokud si chceme splnit svá přání a být úspěšnými, nejde o to, jen vyčkávat ale aktivně se zapojit a začít pracovat na splnění svého snu.

„Když něco chcete najít, především to musíte začít hledat.“

Coco Chanel

Důvody úspěchu mimo „zónu pohodlí“:

1. Není motivace k vyšším výkonům, tudíš ani vyšší odměny.

2. Stačí Vám co máte, u úspěšných podnikatelů se s tímto nesetkáte. Naopak, oni chtějí více, jsou soutěživí a nechtějí prohrávat. Podnikatelé pak bývají od tzv. průměrných lidí označováni za nenasytné a prahnoucí pouze po penězích. Neplatí to ale pro všechny, byla vyhlášená tzv. platforma “ The Giving Pledge“, kde se bohatí lidé zavazují, věnovat své majetky na filantropii (dobročinnost na podporu prospěšného účelu)

3.Okamžiky, kde lidé jsou nevíce motivování a tzv. „fungují“ jsou zpravidla ty okamžiky, kdy nám jde „o něco“ například když jde o život. Dokážeme se tak vybičovat k výkonům, kterých by za „normálních“ podmínek nebylo.

Úspěšní lidé, jež opustili své „zóny pohodlí“

  • Coco Chanel (úspěšná módní návrhářka, módní ikona)
  • Bill Gates     (Microsoft Windows)
  • Warren Buffet (investor, obchodník)
  • Ingvar Kamprad (Ikea)
  • Li-Ka Shing (největší výrobce plastových květin v Asii)
Zdroj: http://www.firstclass.cz/miliardari/40230/#sthash.bG80BwFK.dpbs
http://cs.wikipedia.org/wiki/Coco_Chanel
http://cs.wikipedia.org/wiki/Filantropie
http://www.financnici.cz/li-ka-shing